Първа победа за Пирин (Благоевград) в efbet Лига

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна успех с 2:1 над Ботев (Враца) в сблъсък от деветия кръг на efbet Лига. В 45-ата минута Петър Занев си отбеляза автогол, но секунди по-късно Станислав Костов изравни резултата. В 68-ата минута Красимир Станоев донесе първата победа за "орлетата" от началото на сезона в efbet Лига.

Първата ситуация се откри само след 120 секунди игра. Петър Занев центрира в наказателното поле, а топката достигна до Красимир Костов, който стреля, но над вратата.

В 4-ата минута отново Петър Занев намери в наказателното поле този път Станислав Костов, който с глава продължи към Мартин Смоленски. Халфът шутира от близка дистанция, но бранител на врачани успя да изчисти от голлинията.

Малко по-късно Венцислав Бенгюзов отправи техничен удар от дистанция, но Красимир Костов успя да избие кълбото в корнер.

В 34-ата минута Иван Тасев бе изведен на добра позиция. Младият футболист не се поколеба и стреля, но отново стражът на гостите успя да се справи със ситуацията.

В 45-ата минута капитанът на Пирин си отбеляза нелеп автогол. Том Зарандона проби отляво и центрира в наказателното поле, където Янко Георгиев излезе, но не успя да улови топката, а зад него бе Петър Занев, който не очакваше грешката на стража и с глава прати топката в собствената си мрежа.

Отговорът на домакините бе светкавичен. Радослав Цонев центрира от корнер, а за позиция в наказателното поле се пребори Станислав Костов, който с глава изравни резултата.

Втората част стартира с удар от далечно разстояние на Станислав Костов, но вратарят се справи с опита на голмайстора.

Логичното се случи в 68-ата минута, когато домакините стигнаха до пълен обрат. Вячеслав Велев получи пас по десния фланг, след което центрира на първа греда към Красимир Станоев, който с глава матира Красимир Костов.

Три минути по-късно Радослав Цонев можеше да реши всичко в сблъсъка. Халфът напредна мощно и шутира, но кълбото премина много близо до целта.

В 80-ата минута главният съдия Станимир Тренчев показа втори жълт картон на Венцислав Бенгюзов.

До края на срещата домакините не позволиха на врачани да създадат нито едно опасно положение пред вратата на Янко Георгиев.

В следващия кръг Пирин гостува на Арда (Кърджали), а Ботев (Враца) ще приеме Лудогорец.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

0:1 Петър Занев (45-автогол)
1:1 Станислав Костив (45+3)
2:1 Красимир Станоев (68)

Стартови състави:

Пирин (Благоевград): 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев, 17. Радослав Цонев, 45. Христофор Хубчев, 29. Станислав Костов

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 18. Клери Сербер, 20. Меси Биатомусока, 21. Жан Силва, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Зарандона, 88. Йохан Валбуена

Снимки: startphoto.bg