ПСЖ отново включи на скорост

Пари Сен Жермен бързо забрави разочароващото равенство с Монако и отново включи на скорост в Лига 1. Тази вечер възпитаниците на Кристоф Галтие записаха класически успех с 3:0 в гостуването си на Тулуза от 5-тия кръг, а спокойно можеха да вкарат и повече. Точни за успеха на шампионите бяха Неймар в 37-ата, Килиан Мбапе в 50-ата и Хуан Бернат в 90-ата минута.

Още от началото на мача гостите взеха инициативата и заредиха атаки към противниковата врата. В 37-ата минута натискът им даде резултат и след чудесна комбинация между Мбапе, Меси и Неймар, бразилецът бе изведен в наказателното поле и хладнокръвно отбеляза за 0:1. Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след разглеждане с ВАР се видя, че такава няма и гостите официално поведоха в резултата.

Междувременно парижани на два пъти претендираха за дузпи, първо за игра с ръка, а след това и за нарушение срещу Мбапе, но и в двата случая съдията не посочи бялата точка.

И през втората част ПСЖ доминираше и в 50-ата минута удвои преднината си. Лионел Меси нахлу отляво в наказателното поле и върна към ключващия се от втора позиция Мбапе, за когото не бе трудно да порази вратата за 0:2.

Третият гол падна в самия край на двубоя. Страхотен шут на Мбапе се отби от гредата, а след това и от гърба на вратаря, за да попадне в Хуан Бернат, който отблизо бе точен за 0:3.

Така ПСЖ остава начело в класирането с 13 точки, колкото имат и втория Ланс и третия Марсилия. Тулуза пък заема 13-тото място с 5 точки.