Удинезе продължи добрата си серия и нанесе първа загуба на Фиорентина

Удинезе победи като домакин с минималното 1:0 Фиорентина в мач от четвъртия кръг на Серия А. Единственото попадение бе дело на Бето още в 17-ата минута. Играчите на Андреа Сотил бяха по-добрият тим на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Домакините откриха резултата при първото си по-добро положение, когато в 17-ата минута Жерард Деулофеу успя да отнеме на левия фланг, след което пусна успореден пас към Бето и той отбеляза в опразнената врата. Само пет минути по-късно голмайсторът се озова отново на добра позиция, но този път не успя да порази целта.

След половин час игра играчите на Винченцо Италиано вдигнаха оборотите и на свой ред осъществиха две опасни положения пред вратата на Марко Силвестри, но той се справи.

През втората част двата тима положиха доста усилия, но едва в последните десетина минути отново домакините достигнаха до две добри положения. Първо отново Деулофеу стреля опасно, но вратарят Пиетро Терачано се справи, а при втората се заформи своеобразно мееле, но топката отново не попадна в мрежата.

Домакините достигнаха и до второ попадение в добавеното време след отлична контраатака, но той бе отменен след намеса на ВАР.

Така Удинезе постигна втора поредна победа, а през уикенда отново ще домакинства, но този път на Рома на Жозе Моуриньо. За Фиорентина това бе трети пореден мач без да успеят да запишат три точки за момчетата на Винченцо Италиано, а в събота ще имат сложната задача на приемат на своя “Артемио Франки” Ювентус.

Снимки: Gettyimages