Бомба на Влахович и дебютен гол на Милик помогнаха на Юве да сломи Петко Христов и компания

Ювентус се завърна на победния път в Серия "А", след като постигна успех с 2:0 в домакинството си на Специя от 4-тия кръг. "Бианконерите" и в този двубой не впечатлиха, особено в атака, където създадоха твърде малко голови положения пред вратата на съперника. Все пак Душан Влахович отново показа класата си и откри резултата със страхотна бомба от фаул в 9-ата минута. В добавеното време на срещата влезлият от пейката Аркадиуш Милик подпечата успеха на торинци с дебютния си гол за "старата госпожа".

В състава на гостите цял мач записа Петко Христов, който се представи доста силно срещу звездите на "бианконерите". Българинът обаче може да бъде винен за второто попадение на съперника, когато не успя да спре удара на Милик.

Този път Масимилиано Алегри бе избрал да започне мача с Душан Влахович, Хуан Куадрадо и Мойс Кийн в атака, а в средата на терена действаха Фабио Мирети, Мануел Локатели и Адриен Рабио.

За гостите отново титуляр е българският национал Петко Христов, който действаше заедно с Якуб Кивиор и Димитриос Николау в отбрана. Мбала Нзола и Емануел Джеси си партнираха в атака, а в средата на терена започнаха Виктор Коваленко, Мехди Бурабия и Симоне Бастони.

Ювентус поведе в резултата още с първата си възможност в мача. В 9-ата минута домакините получиха фаул пред наказателното поле и Душан Влахович с безпощадно изпълнение заби топката в мрежата за 1:0.

В 16-ата минута гостите за малко да се върнат в мача. Петко Христов изведе Джеси зад защитата и той технично прехвърли Войчех Шчесни, пращайки топката във вратата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

В 29-ата минута Влахович бе оставен непокрит при едно центриране от корнер и стреля с глава, но над вратата.

В 40-ата минута Войчех Шчесни изпусна топката при центриране от корнер и се стигна до меле пред вратата му, но играчите на домакините се справиха и успяха да изчистят. По-лошото е, че полякът стъпи накриво и изглежда получи тежка контузия, заради която моментално бе заменен от Матия Перин.

В 45-ата минута се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Петко Христов застана на пътя на набралия скорост Хуан Куадрадо. Реферът обаче прецени, че това не е дузпа.

Второто полувреме започна с изстрел на Мойс Кийн, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 53-тата минута Мирети се освободи пред наказателното поле и стреля силно, но след рикошет топката мина над вратата.

В 66-ата минута Душан Влахович получи прекрасно центриране от корнер и стреля с глава отблизо, но Драговски направи страхотно спасяване на голлинията си.

След това и Данило отправи изстрел с глава в 72-рата минута след корнер, но той бе доста по-неточен.

Една от най-добрите атаки на домакините за втората част бе в 82-ата минута, когато играчите в черно разиграха добре по десния фланг с едно докосване, Рабио изведе Данило на стрелкова позиция, но изстрелът на бразилеца бе крайно разочароващ.

В добавеното време на мача Юве все пак подпечата победата си с втори гол. Мирети успя да промуши топката до Аркадиуш Милик в наказателното поле, той овладя, обърна се и покрай шпагата на Петко Христов стреля във вратата за 2:0.

С тази победа Ювентус събра актив от 8 точки и излезе на 4-тата позиция в класирането. Специя остава на 13-ото място с 4 спечелени точки до момента.