Беласица спря Етър за върха, юноша на Левски със страхотен гол

Беласица и Етър завършиха 1:1 в мач от 7-ия кръг на Втора лига. Айвън Ангелов откри резултата в 44-ата минута, а в 80-ата Георги Ангелов изравни от дузпа.

Равенството лиши "болярите" да оглавят класирането, тъй като при победа с три гола разлика те щяха да изместят Струмска слава от върха.

Минути след началото на сблъсъка на стадиона в Симитли пристигна кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на гостите. Карапетров догони топката отдясно на аутлинията в 10-ата минута и я върна към първата греда за Таушанов. Нападателят на Бела пробва да преодолее Нисторов чрез удар с шпагат, но стражът на "болярите" го затвори добре и се справи с положението.

В 38-ата минута Карапетров напредна отдясно и пробва удар по земя, който бе блокиран от бранител на Етър.

Минута преди края на първата част Ангелов прекрати скуката на терена. Юношата на Левски овладя на около 20 метра пред вратата на Етър и след страхотен параболичен шут не остави шанс на Нисторов за 1:0.

Десет минути след почивката резервата Янков пробва изстрел отдалеч, който попадна в ръцете на Георгиев. В 71-ата минута Стоянов намери с центриране на задната греда непокрития Терзиев. Футболистът на Етър овладя топката, но се засуети и не отправи удар по посока противниковата врата, изпускайки добър шанс за изравнителен гол.

Малко по-късно, в 75-ата минута, Янков шутира от фал покрай вратата на "комитите". Натискът на Етър продължи и секунди по-късно Димитров пропусна първото голово положение за своя тим, стреляйки от десетина метра над напречната греда.

Все пак "болярите" стигнаха до попадение в 80-ата минута. Резервата Трендафилов се сблъска с вратаря Георгиев и съдията Венцислав Митев отсъди дузпа. Ангелов я реализира за крайното 1:1.

БЕЛАСИЦА - ЕТЪР 1:1

1:0 Айвън Ангелов 44
1:1 Георги Ангелов 80 д.

БЕЛАСИЦА: 1. Георгиев, 5. Русков, 22. Костов, 13. Димитров, 15. Карачоров, 7. Шамкалов, 55. Гогов, 10. Ангелов, 80. Смилков, 19. Карапетров, 20. Таушанов

ЕТЪР: 13. Нисторов, 26. Иванов, 25. Стоянов, 8. Абдиел, 34. Димитров, 18. Терзиев, 20. Пехливанов, 15. Ангелов, 17. Илиев, 27. Митев, 9. Петков