ЦСКА - София удари ЦСКА 1948 с гол-шедьовър и много спорна дузпа

ЦСКА - София взе с 2:1 взривоопасното дерби срещу ЦСКА 1948 от 8-ия кръг на efbet Лига.

Ангел Бастунов откри резултата в 51-ата минута, а в 78-ата Иван Турицов изравни от дузпа. Брадли де Нойер осъществи пълен обрат в 87-ата минута след изключителен шут извън границата на пеналта.

Двата отбора изиграха здрав двубой, но лошо впечатление направиха случките извън терена, най-вече в сектор "А", което едва ли е нормално за цивилизована държава в 21-ви век.

27 ЦСКА - София - ЦСКА 1948 I

Първия изстрел отправи Назон във втората минута, но високо над вратата. ЦСКА 1948 отговори с опасна атака по лявото крило в 10-ата минута. При нея Бастунов овладя центриране в наказателното поле на домакините и върна за Охене, който шутира от 18 метра по земя, а Бусато изби.

23 ЦСКА - София - ЦСКА 1948 II

В 21-ата минута гостите като по чудо не откриха резултата. Русев се възползва от грешка на Кох, напредна с топка в крака и "копна" топката над Бусато. Бастунов се хвърли на шпагат в опит да я вкара от метър в празната врата, но уцели дясната греда. Три минути по-късно нова опасна атака на футболистите на Любо Пенев завърши с шут от 7-8 метра на Октавио, който попадна в крака на Кох

След половин час игра Гарсес се пребори с Фуртадо и Дасаклов, а след това се откъсна под ъгъл срещу Наумов, но вместо да стреля, предпочете да подава, което се оказа грешно решение.

Втората част започна със здрави сблъсъци, при един от които Джонатан напусна игра, тъй като бе ударен в главата от Турицов. И когато ЦСКА 1948 бе на терена с 10 човека, новото попълнение Радослав Кирилов преодоля Турицов по лявото крило, след което върна по земя за Бастунов, който от 5-6 метра откри резултата.

Малко след попадението състезателите на Саша Илич взеха инициативата и наложиха натиск над съперника.

В 58-ата минута домакините заформиха меле в наказателното поле на противника след изпълнение на корнер, което завърши с неточен удар на Гарсес от добра позиция. Секунди по-късно Турицов отправи бомбен шут от 30 метра, който профуча над напречната греда.

В 69-ата минута футболистите на Илич създадоха първото си чисто голово положение. Турицов изведе с отличен пас Бамба сам срещу Наумов, но вратарят отрази изстрела на нападателя. Четири минути по-късно Наумов изби коварен удар по земя на Линдсет в корнер.

След изпълнението му Назон и Юга пропуснаха последователно от метър пред голлинията.

В тази ситуация отговорникът за ВАР Георги Кабаков взе много спорно решение да сигнализира за дузпа за игра с ръка на Елитон. Матей уцели от метър ръката на защитника, която бе пред тялото му. Главният съдия Гидженов се съобрази с желанието на Кабаков и посочи бялата точка и показа жълт картон на бранителя, а Турицов бе безапелационен и изравни.

Малко след това две изключително опасни атаки на гостите, преминали през Кирилов, като по чудо не доведоха до ново попадение във вратата на Бусато. При втората от тях четирима от ЦСКА 1948 бяха срещу един състезател на ЦСКА - София, но пасът на Кирилов към тримата му свободни съотборници бе блокиран.

В ответната атака Назон изскочи сам срещу вратаря и стреля в напречната греда. Съдията обаче отсъди засада. Натискът на ЦСКА - София в тези минути даде резултат 180 секунди преди края на редовното време. Де Нойер отправи страхотен шут от 22 метра, който се отби в напречната греда и влетя в мрежата на Наумов за 2:1.

В 90-ата минута пък гостите останаха с 10 човека. Втори жълт и респективно червен картон получи Елитон, тъй като избута дете, което не му даде топката. Първото предупреждение за защитника бе при дузпата.

До края на срещата не се случи нищо интересно и ЦСКА - София удържа своята преднина, нанасяйки първо шампионатно поражение на ЦСКА 1948.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦСКА 1948 2:1

0:1 Ангел Бастунов 51
1:1 Иван Турицов 78 д.
2:1 Брадли де Нойер 87

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 4. Кох, 2. Матей, 5. Де Нойер, 21. Юга, 3. Жеферсон, 7. Линдсет, 28. Морено, 27. Гарсес, 9. Назон

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 22. Даскалов, 14. Елитон, 2. Перейра, 18. Чочев, 58. Октавио, 7. Топузов, 6. Охене, 10. Русев, 20. Бастунов

Снимки: Sportal.bg