Зенит и Локо (Москва) с гръмки победи

Неделните мачове в руската Премиер лига предложиха изключително много голове. В четирите изиграни срещи паднаха общо 15 попадения, въпреки че един от мачове завърши 0:0.

Шампионът Зенит разби с 4:0 Урал като гост. Интересното е, че и четирите гола паднаха през второто полувреме в рамките на 22 минути. Те бяха дело на Малком (50 и 60 мин.), Андрей Мостовой (55) и Родриго (72).

Разгромна победа записа и Локомотив (Москва) срещу Оренбург с 5:1. Иван Игнатиев се отчете с хеттрик през първото полувреме (8, 11 и 19 мин.), а другите две попадения за домакините бяха дело на Жирано Керк (52) и Антон Миранчук (90+4). Почетното попадение за гостите бе на сметката на Владимир Сичевой (13).

Убедителен успех взе и Краснодар като гост на Торпедо (Москва) с 4:1, а дербито между Ростов и ЦСКА (Москва) завърши 0:0.

След тези мачове Зенит е на върха със 17 точки, пред Спарта (Москва) с 16, ЦСКА (Москва) и Краснодар с 14 и Ростов с 13.