Левски взе трите точки във Враца, но загуби един от лидерите си за мача с Лудогорец

Левски записа много важен успех при визитата си на Ботев (Враца). "Сините" победиха своя опонент с 2:0 в среща от 8-ия кръг на efbet Лига. Андриан Краев (30) беше точен за гостите от София, след което Сантиаго Монтоя (42) остави домакините с човек по-малко, получавайки втори жълт и респективно червен картон. През второто полувреме Илиян Стефанов (82) отбеляза втори гол за "сините" след подаване на Ивелин Попов. Минута преди края на редовното време Сонко Сундберг (89) също видя червения картон заради глупаво действие на аутлинията, при което удари Мирослав Маринов в главата. Това означава, че Сундберг ще пропусне финала за Суперкупата на България срещу Лудогорец

Наставникът на Левски Станимир Стоилов бе предприел три промени в състава си. На местата на Патрик-Габриел Галчев, Илиян Стефанов и Марин Петков в игра видяхме Жереми Петри, Георги Миланов и Билал Бари.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" във Враца започна с едноминутно мълчание в памет на дългогодишния член на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз Камен Костадинов. Левски стартира силно и още в самото начало на мача Красимир Костов се намеси добре при опасно центриране на Уелтон към Билал Бари. В 3-ата минута Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

35 Ботев (Враца) - Левски

Домакините отговориха с шут на Даниел Генов от далечна дистанция в 11-ата минута. Неговото изпълнение на фаул обаче не бе сполучливо по никакъв начин не застраши вратата на Пламен Андреев. Две минути по-късно Сонко Сундберг стреля с глава, но прекалено слабо, за да затрудни Красимир Костов.

В 28-ата минута Миланов залъга добре противников играч, нагласи си топката на десния крак, след което стреля, но ударът му попадна право в обсега на Костов.

Точно след половин част от началото на срещата Левски поведе в резултата чрез Андриан Краев. Полузащитникът на "сините" се възползва от перфектно центриране на Филип Кръстев от ъглов удар. Краев надскочи Меси и Даниел Генов и прати удара си с глава неспасяемо във вратата на Ботев. Халфът не отпразнува попадението си, защото е родом от Враца.

След гола удар на Роналдо премина встрани от вратата. В 42-ата минута Ботев остана с човек по-малко заради червения картон на Сантиаго Монтоя. Халфът на домакините получи втори жълт картон, след като застъпа Филип Кръстев в опита си да отнеме топката.

В добавеното време на първата част Красимир Костов предотврати втори гол в своята врата след удар с глава на Георги Миланов. В 53-ата минута стражът на Ботев на два пъти се намеси по чудесен начин, като при втория той се хвърли самопожертвователно в краката на Филип Кръстев, останал на метър от голлинията. След това Уелтон стреля в аут.

В 66-ата минута появилият се от резервната скамейка Мирослав Маринов стреля много застрашително над вратата на Левски. В 72-ата минута Филип Кръстев центрира в наказателното поле, а Костов не се намеси добре и остави топката да се изплъзне от ръцете му. Роналдо атакува топката, но стражът на домакините поправи грешката си. Секунди по-късно шут на Кръстев от въздуха премина над вратата.

В 82-рата минута Левски все пак стигна до втори гол, възползвайки се от численото си преимущество. Уелтон проби по левия фланг, след което подаде по земя в наказателното поле към Ивелин Попов. Топката дойде назад за Попов и затова той предпочете да овладее и да отклони към свободния Илиян Стефанов, който преодоля Красимир Костов.

В 89-ата минута Сонко Судберг също видя червения картон заради глупаво действие на самата аутлиния. Защитникът на Левски изпревари Мирослав Маринов, който пък пробва да отнеме с шпагат. Сундберг скочи, но във въздуха насочи единия си крак в главата на Маринов и след намесата на ВАР бе изгонен от игра.

БОТЕВ - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Андриан Краев (30)
0:2 Илиян Стефанов (82)

Стартови състави:

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 20. Биатумусока Меси, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов, 88. Йохан Валбуена, 91. Венцислав Христов

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петри, 6. Вандерсон Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 17. Уелтон Фелипе, 18. Роналдо Соарес, 19. Билал Бари, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба

СНИМКИ: Владимир Иванов