Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Страховито 9:0 за Селтик в Шотландия

Селтик нанесе съкрушителна загуба 9:0 на Дънди Юнайтед в мач от петия кръг на местната Премиършип. С по един хеттрик се отчетоха Киого (15’, 40’, 45’) и Лиел Абада (50’, 59’, 77’), а останалите попадения бяха дело на Жота (45’), Йосип Юранович (55’) и Карл Старфелт (81’).

Играчите на Анге Постекоглу поведоха още в 15-ата минута чрез японеца Фурухаши, но нищо не предвещаваше станалото впоследствие. “Детелините” рязко взеха преднина от четири попадение на почивката, след като се разписаха на три пъти в края на първата част.

През второто полувреме напълно деморазилирания отбор на домакините почти не успяваше да поднесе особена съпротива и попаденията сяка просто падаха като по навик. Това е най-изразителната победа на Селтик от 12 години, когато също постигнаха разлика от девет попадения и остана само на две попадения от рекордното 11:0 постигнато срещу Абърдийн през 1985-а.

Това бе и пета поредна победа за “детелините”, с която те събраха 15 точки и отново се върнаха на първото място в класирането, където са с две преднина пред големия враг Рейнджърс.

Снимки: Imago