След истинска драма късметът се усмихна на Локо (София) под светлините в "Надежда"

Локомотив (София) победи по изключително драматичен начин Спартак (Варна) с 3:2 в “Надежда”. Двата тима си спретнаха интересен двубой, като на два пъти домакините излизаха напред в резултата, но “соколите” успяваха да се върнат. Във финалните секунди обаче се получи истинско зрелище с непредвидим обрат, който донесе трите точки на домакините от София. Иначе двубоят бе исторически от гледна точка на това, че за пръв път имаше осветление на стадион “Локомотив”.

Димитър Митков продължи добрата си форма през новия сезон и вкара ново попадение, с което даде аванс на своя тим в 25-ата минута, но само 5 по-късно най-новото попълнение на Спартак Румен Руменов изравни (30’). Малко преди края на първата част снаряд от Антонио Вутов отново донесе преднина на Локомотив (44’), но Божидар Васев вкара за 2:2 в 51-ата минута. В самия край обаче дойдоха и най-интересните моменти от срещата. Секунди преди края на добавеното време Ивей Ромееш след невероятен пробив пусна към Будинов, който остана очи в очи с Любенов, но пропусна. Веднага след това стражът изстреля кълбото напред и го прати в предни позиции към Димитър Митков. Там обаче Иван Дичевски скочи да играе с топката, но закачи с ръката си нападателя на Локо и след преглеждане на ситуацията с ВАР реферът отсъди дузпа в 101-ата минута, която бе рализирана от Митков (102').

Стадион "Локомотив" "грейна" за двубоя със Спартак (Варна)

Двубоят започна на по-ниски темпове и без особени положения през първите минути. В 14-ата минута Васев опита удар от воле от далечна дистанция, но Любенов без проблем улови. В 22-ата минута при една от атаките на домакините Славчев стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер.

Последваха минути, през които домакините определено натиснаха своя противник и показаха повече агресия. Така се стигна до 25-ата минута, когато Мики Орачев подаде към Димитър Митков, а той с едно отиграване изведе Симеон Славчев на добра позиция. Илкер Будинов обаче веднага затвори халфа и не му позволи да стреля. Вместо това бившият футболист на Левски центрира и намери Митков, който с глава вкара за 1:0.

36 Локомотив (София) - Спартак (Варна)

Гостите обаче бързо се съвзеха и успяха да изравнят. В 30-ата минута след нападение отляво Божидар Васев центрира по земя към Георги Бабалиев. “Седмицата” на “соколите” обаче пропусна топката, а това позволи на новото попълнение Румен Руменов да стреля и да прокара топката между краката на Любенов - 1:1.

Няколко минути по-късно добра акция на Симеон Славчев доведе до това полузащитникът да остане сам срещу Дичевски, но Ибрям Ибрям със сетни сили успя да му отнеме топката. В 44-ата минута обаче домакините отново излязоха напред. Новият нападател на Локомотив Антонио Вутов отправи истински снаряд от далечно разстояние и разстреля вратаря на гостите за 2:1.

Второто полувреме започна с повече активност от страна на “железничарите”, което обаче не доведе до нищо интересно. В 51-ата минута обаче при една от малкото атаки на гостите Виктор Митев отправи хубаво центриране, а топката кацна право на главата на Божидар Васев. Офанзивният футболист я насочи добре и за втори път върна равенството в мача.

Веднага след втория гол за Спартак Локомотив се втурна отново в атака. В 53-ата минута Селсо Рапосо отправи много опасно центриране, успоредно на голлинията, с което намери Димитър Митков. Централният нападател на столичани стреля от близко разстояние, но Дичевски този път успя да избие.

В 68-ата минута Виктор Митев опита късмета си от доста голяма дистанция. Ударът му със сигурност не беше безопасен, но мина над напречната греда.

7 минути по-късно след ново нападение на Локо (София) Вутов стреля от дистанция, но топката се отклони от защитник на Спартак. Домакините веднага поискаха игра с ръка на Цветан Илиев, но реферът подмина тази ситуация. Така гостите организираха контраатака, след която Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и финтира Божидар Кацаров. Полузащитникът на домакините обаче посегна към противника си и Димитров веднага се строполи в наказателното поле. Първоначално реферът Кристиян Колев отсъди симулация и вдигна втори жълт картон на крилото на варненци. На повторенията обаче се видя, че контакт между двамата футболисти има и това отсъждане е по-скоро грешно.

След преглеждане на ситуацията с ВАР обаче се стигна до интересен развой на нещата, при който съдията реши да отмени жълтия картон на Димитров и по този начин да го остави на терена, но свири пряк свободен удар за Локомотив заради игра с ръка пред наказателното поле при ситуацията с Цветан Илиев.

Вече двубоят се виждаше как отива към равен резултат, но финалните секунди бяха изпълнени с драма. След 7-минутно продължение, дадено от съдията, Ивей Ромееш направи невероятен пробив в 97-ата минута и пусна към Будинов, който остана очи в очи с Любенов. Изстрелът на крайният бранител обаче попадна право в обсега на вратаря. Веднага след това стражът изстреля топката напред и я прати в предни позиции към Димитър Митков. Там обаче Иван Дичевски скочи да играе с топката, но закачи с ръката си нападателя на Локо. След преглеждане на ситуацията с ВАР реферът отсъди дузпа в 101-ата минута, която бе реализирана от Димитър Митков, който бе точен за втори път тази среща.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:2 СПАРТАК (ВАРНА)

1:0 Димитър Митков (25)
1:1 Румен Руменов (30)
2:1 Антонио Вутов (44)
2:2 Божидар Васев (51)
3:2 Димитър Митков (102) - д.

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 21. Камен Хаджиев, 13. Селсо Рапосо, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 70. Димо Бакалов;

Спартак: 21. Иван Дичевски, 19. Никола Борисов, 3. Ибрям Ибрям, 23. Проспер Менди, 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 7. Георги Бабалиев, 33. Здравко Димитров.