Оборище излъга Септември и си тръгна доволен от Симитли

Оборище стигна до минимален успех при гостуването си на Септември (Симитли). Двубоят от четвъртия кръг на Група "Б" на Югозападната Трета лига бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

В герой за победителите се превърна Никола Лалев, който отбеляза единственото попадение в 24-ата минута. Всъщност това бе една от малкото ситуации, създадени от тима на Кириякос Георгиу.

Отборът от Панагюрище завърши с 10 души на терена, тъй като в добавеното време Мирослав Делков бе изгонен от главния съдия.

19 Септември (Симитли) - Оборище (Панагюрище)

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от срещата, но така и не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Стилиян Георгиев. Това е първа загуба за Септември, след като преди това надделя над Рилски спортист (2:0) и завърши наравно с Гранит (1:1).

Оборище пък записа трети успех от началото на сезона, като единственото поражение дотук дойде от дублиращия отбор на Левски във втория кръг.

Футболистите на Стефан Гошев започнаха срещата по-активно, но така и не успяха да затруднят противниковия страж в първия четвърт час игра.

В 19-ата минута футболист в бяло отправи удар от средна дистанция, който попадна право в ръцете на Стилиян Георгиев.

Оборище издебна своя момент и откри резултата още с първото си опасно положение пред вратата на Септември. Никола Лалев се пребори с домакинската защита и с премерен изстрел от дъгата на наказателното поле матира Александър Марковски - 0:1.

Малко по-късно нападателят на тима от Панагюрище Ивайло Величков бе изведен очи в очи с вратаря на домакините, но стреля покрай целта.

В 40-ата минута Николай Хаджиниколов се оказа необезпокояван на отлична стрелкова позиция, но ударът му бе много неточен и топката прелетя високо над вратата.

В началото на второто полувреме Владислав Златинов отправи опасен изстрел, който премина на сантиметри от левия страничен стълб на Стилиян Георгиев.

Малко след като измина час игра Милен Войнов опита да изненада вратаря на Оборище, но без успех.

В следващите минути играта се развиваше предимно в половината на гостите, но без да се стига до чиста голова ситуация.

Дълбоко в добавеното време Мирослав Делков получи втори жълт картон заради реплика към съдията, но въпреки това Оборище не допусна изненада и записа трети успех от началото на сезона.

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 0:1 ОБОРИЩЕ (ПАНАГЮРИЩЕ)

0:1 Никола Лалев (24)

СЕПТЕМВРИ: 24. Александър Марковски, 77. Кристиян Михайлов (К), 19. Мартин Гръчки, 18. Даниел Топузов, 88. Ивайло Иванов, 5. Борислав Сандев, 98. Лъчезар Дафков, 6. Росен Петров, 8. Николай Хаджиниколов, 9. Владислав Златинов, 11. Милен Войнов

ОБОРИЩЕ: 73. Стилиян Георгиев, 2. Симоне Игнатов, 5. Павел Тодоров, 6. Николай Стоилков, 7. Георги Кременлиев (К), 8. Мартин Попов, 9. Ивайло Величков, 10. Иван Георгиев, 14. Николай Димитров, 30. Петко Петков, 80. Никола Лалев