Тунгара зарадва Берое и подгони Чочев

Отборът на Берое победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в мач от осмия кръг на efbet Лига. Срещата не предложи особено много положения пред двете врати, но все пак домакините имаха повече шансове в предни позиции. При една такава в средата на втората част Абубакар Тунгара се възползва от възможността да открие, а отново той подпечата успеха в даденото продължение на срещата. Така фланговият футболист вече има шест попадения на сметката си - две по-малко от лидера сред голмайсторите в елита Ивайло Чочев. Малко преди края на двубоя гостите получиха дузпа, само за да бъдат разочаровани от ВАР, който я отмени.

Домакините можеха да открият още в първата минута на срещата. След пас на Стив Траоре Абубакар Тунгара се оказа на чиста позиция в наказателното поле, но Динко Хоркаш изби с хубав рефлекс.

До края на първата част до подобни чисти ситуации за гол не се стигна. Двата тима пробваха само няколко далечни удари, които не доведоха до нищо опасно пред вратарите. Така логично на почивката нулите на таблото останаха непроменени.

В 60-ата минута Берое бе близо до попадението, след като Стив Траоре изведе Лукас Мартинс на чиста позиция, но диагоналният му удар се отклони в гредата и излезе в аут.

Две минути по-късно обаче домакините в крайна сметка откриха резултата. Тунгара напредна по десния фланг, за да излезе на добра позиция и успя да прокара топката във вратата на Хоркаш.

В 87-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Лукас Мартинс срещу Матеус. След преглед от ВАР обаче отмени решението си, като прецени, че няма фалу.

В даденото от съдията продължение Тунгара подпечата успеха с втори гол. Симеон Мечев изведе малиеца на добра позиция и след удара му топката премина голлинията - 2:0.

Победата за домакините спря серията им от шест мача без успех. С трите точки днес играчите на Петър Хубчев събраха осем точки в актива си и вече са на десета позиция. Локомотив (Пловдив) от своя страна остава с 13 и към момента заема пета позиция.

БЕРОЕ 2:0 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)
1:0 Тунгара (62)
2:0 Тунгара (90)

БЕРОЕ: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 15. Динков, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 13. Анисе, 11. Траоре, 7. Мартинс. 16. Мечев, 10. Тунгара

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 50. Томашевич, 4. Паскалев, 3. Луан, 3. Матеус, 15. Зебли, 33. Каракашев, 14. Илиев, 9. Карагарен, 21. Евандро, 99. Боруков

СЪДИЯ: Васимир Ел-Хатиб
СТАДИОН: "Берое", Стара Загора
НАЧАЛО: 21:00 часа