Първа победа за Ботев (Пд), "канарчетата" се справиха с младоците от Септември

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна първа победа в efbet Лига от началото на сезона. "Жълто-черните" надиграха с 3:1 Септември (София) в сблъсък от осмия кръг на шампионата. Попаденията за домакините реализираха Елвис Ману (26), Антоан Бароан (74) и Виктор Генев (76), а точен за столичани бе Симеон Александров (84).

Двубоят стартира обещаващо за "канарчетата". След само 120 секунди игра Емануел Току намери добре в наказателното поле Антоан Бароан, който не се забави и стреля, но право в ръцете на Димитър Шейтанов.

В 7-ата минута пловдивчани развиха бърза атака. Елвис Ману пусна пас в наказателното поле към Мохамед Брахими, който се разписа, но секунди по-късно главният съдия Георги Иванов отмени попадението, след като получи информация, че Ману е бил в засада.

В 12-ата минута Реда Рабей пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката прелетя високо над целта.

В 26-ата минута логичното се случи, когато новото попълнение на домакините Елвис Ману се разписа. Бившият футболист на Лудогорец направи невероятен пробив, надигравайки двама бранители на столичани, след което с премерен удар с десния крак матира Димитър Шейтанов.

В 40-ата минута Мохамед Брахими получи нов шанс да се разпише, но мерникът на нападателя не бе точен.

22 Ботев (Пловдив) - Септември

В 51-ата минута резервата Асен Чандъров отправи опасен удар от далечна дистанция, но стражът на Ботев успя да се намеси, избивайки с ръка топката в корнер.

В 71-ата минута Антоан Бароан имаше шанс да напредне в половината на Септември, но си поведе топката ужасно и му бе отнета от Асен Георгиев. Три минути по-късно нападателят на домакините все пак записа името си сред голмайсторите. Рой Херман пусна пас към френския стрелец, който се пребори с двама бранители, след което матира Димитър Шейтанов.

В 76-ата минута и Виктор Генев записа името си сред голмайсторите. Капитанът се разписа с глава, като първоначално голът бе отменен, но след дълга проверка с ВАР се оказа, че всичко е редовно.

В 84-ата минута Симеон Александров заби поредния си гол в елита от началото на сезона. Младият флангови футболист получи извеждащ пас, напредна с топката и с техничен удар матира Хидайет Ханкич.

До края на срещата видяхме няколко груби прояви от страна на гостите, но не и голови положения.

В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Локомотив (Пловдив) в дербито, а Септември приема Черно море.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:1

1:0 Елвис Ману (26)
2:0 Антоан Бароан (74)
3:0 Виктор Генев (76)
3:1 Симеон Александров (84)

Стартови състави:

Ботев (Пд): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману

Септември (Сф): 12. Димитър Шейтанов, 18. Красиан Колев, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 5. Асен Георгиев, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 14. Мартин Стоянов, 17. Симеон Александров

СТАДИОН: "Футболен Комплекс Ботев 1912", Пловдив