Партизан показа слабости в Малта, но постигна целта си

Партизан влезе в групите на Лигата на конференциите, след като елиминира отбора, който се превърна в кошмар за Левски - Хамрун Спартанс. "Гробарите" решиха всичко още преди седмица с победата си с 4:1, а днес направиха 3:3 в Ла Валета. Сръбският гранд водеше с 3:1 до последните минути, когато две дузпи позволиха на Хамрун да стигне до престижно реми.

Партизан не впечатли и в началото имаше сериозни проблеми. В 27-ата минута Роко Първа се възползва от подаване на Матю Гийомие и с прецизен удар вкара за 1:0. Малтийците бяха много напористи, но допуснаха изравняване в 34-ата минута, когато Марко Живкович центрира и Рикардо Гомеш изравни. При това попадение груба грешка направи стражът на Хамрун Спартанс Хенри Бонело.

През второто полувреме интригата изчезна след головете на Слободан Урошевич в 72-рата минута и Рикардо Гомеш в 79-ата. Последва отпускане в редиците на сърбите. Резервата Винисиус намали от дузпа в 82-рата минута, а в 90-ата и бившият халф на Черно море Патрик Андраде извърши нарушение в наказателното поле. Матео Феделе беше точен за крайното 3:3.