Здравков: Футболистите трябва да защитават мястото си на терена

Футболистите на Монтана посветиха победата с 2:1 над ЦСКА 1948 II на старши треньора на отбора Антони Здравков, който на 20 август стана на 58 години. Ето какво сподели Здравков след двубоя:

Стигнахте трудно до този успех след обрат?

Преди почивката играхме безобразно, за което нямам обяснение. Допуснахме толкова много грешки и добре, че имахме късмет и се отървахме само с един гол. След направените смени на почивката и влизането на по-опитните футболисти нещата си дойдоха на мястото. Отборът заигра със самочувствие, нападателно, с агресия във всички фази и стигнахме заслужено до успеха. Смятам, че това, което показахме през втората част, е истинското лице на отбора.

Малко след като Монтана изравни резултата, имахте претенции за дузпа и получихте жълт картон.

Според мен срещу Мехди Уамри имаше извършено нарушение в наказателното поле и затова реагирах. Съдията ми каза, че е симулация. ОК! Но му покажи жълт картон тогава. А той дава знак играта да продължи, а при последвалата контраатака едва не ни отбелязаха гол. Да, аз съм пристрастен в случая и не мога да съм категоричен дали е имало дузпа, или не! Но правилата са такива – картон за симулативна игра, ако смяташ, че няма нарушение. Затова реагирах малко по-бурно.

Едно от новите попълнения в лятната селекция на Монтана Даниел Пехливанов дълго време се възстановяваше от претърпяна операция на коляното, но се появи в игра след почивката и дебютира с гол пред собствена публика.

Да, Пахливанов направи официален дебют при гостуването на Миньор в предишния кръг, а сега влезе след почивката и се разписа за 1:1. Ние знаем неговите качества и затова сме го привлекли в отбора. Той обаче все още не е готов да издържи цял мач, трябва му още време.

За първи път от началото на сезона Стефан Каменов не бе в групата?

Разполагам с осем юноши и правя всичко възможно да дам шанс на всеки. Правя непрекъснато ротации, но те трябва да знаят, че трябва да защитават мястото си на терена.