Рома изтръгна второ "1:0", но загуби още една звезда

Рома срещна сериозен отпор от Кремонезе, но все пак успя да спечели с 1:0 на “Олимпико” в среща от втория кръг на италианското първенство. Крис Смолинг реализира единственото попадение в 65-ата минута. Така тимът на Жозе Моуриньо постигна втори успех със същия резултат и има 6 точки на сметката, а в следващия кръг ще гостува на Ювентус.

Неприятната новина за “вълците” е свързана с Николо Дзаниоло, който напусна с травма в областта на рамото. Талантливият футболист падна лошо след шпагат на играч на съперника и секунди преди паузата беше заменен. Още докато течеше двубоят, Дзаниоло замина на прегледи на базата на клуба.

Травмата на италианския национал идва ден, след като стана ясно, че Жоржиньо Вайналдум е счупил крак и няма да играе дълго време.

Срещата в столицата се оказа атрактивна с множество положения и пред двете врати, като общо отборите отправиха над 40 изстрела. Все пак домакините доминираха и създадоха куп шансове, но вратарят на Кремонезе Йонуц Раду изигра един от най-силните си двубои, но пък сгреши при гола на Смолинг. Преотстъпеният от Интер страж отрази удари на Лоренцо Пелегрини, на Дзаниоло, на Пауло Дибала и т.н. Веднъж пък Стефан Ел Шаарауи удари напречната греда, а Дибала пропусна на празна врата при добавката.

Тимът на Кремонезе също нямаше късмет при определени ситуации. При 0:0 новият нападател Сирил Десерс удари напречната греда, а в последната минута на редовното време шут на Чарлс Пикел “облиза” страничната греда от външната страна.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages