Славия обърна Ботев (Враца) и влезе в топ 6

Славия спечели с 2:1 домакинството си на Ботев (Враца) и се излезе на пета позиция в класирането на efbet Лига.. В 27-ата минута роденият в Конго Меси Назер откри резултата с глава. В края на първото полувреме Кемело Нгуена изравни с чудесен гол, дошъл  след труден и техничен удар на полузащитника. В 48-ата минута Тони Тасев направи 2:1 за "белите" с глава.

Още във втората топката се спря във вратата на домакините, но попадението беше отменено заради засада на Мирослав Маринов, който беше с малко зад защитата на "белите". Ситуацията беше тънка, което наложи разглеждането ѝ с VAR. След около минута главният рефер Ивелин Занев отмени гола на врачани. Пет минути по-късно Галин Иванов се вряза в наказателното поле на Ботев (Враца) и стреля силно, но топката се спря във външната част на мрежата.

В 19-ата минута Галин Иванов отново се размина с гола. Доскорошната звезда на ЦСКА 1948 засече с глава центриране отдясно, но топката се спря в горната греда и нулевото равенство се запази.

В 27-ата минута резултатът беше открит. Централният защитник на гостите Меси Назер се извиси след центриране от ъглов удар на Даниел Генов и с глава заби топката в мрежата на Светослав Вуцов, който нямаше какво да направи - 1:0 за тима на Росен Кирилов!

В края на първото полувреме Кемело Нгуена изравни с красив удар с гръб към вратата - трудно и красиво попадение на френския футболист на "белите".

В 48-ата Славия излезе напред в резултата. Капитанът на столичани Радослав Кирилов пое топката в центъра на игрището и направи добър рейд, преминавайки като на шега покрай Браян Мендоса. Последва удар на национала, спасен от Красимир Костов, но топката кацна на главата на Тони Тасев и крилото направи 2:1!

24 Славия - Ботев (Враца)

В оставащото време футболистите от Враца не успяха да достигнат до втори гол и така победата отиде на сметката на домакините. Това е четвърти успех на хората на Златомир Загорчич от началото на новия сезон.

Славия 2:1 Ботев (Враца)

0:1 Меси Назер (27)
1:1 Кемело Нгуена (44)
2:1 Тони Тасев (48)

Стартовите състави:

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 93. Нгуена, 71. Стоянов, 33. Иванов, 10. Кирилов, 88. Тасев, 7. Бакеро.

Ботев (Вр): 76. Костов, 8. Фераресо, 9. Генов, 10. Монтоя, 11. Василев, 14. Атанасов, 15. Маринов, 17. Ивайлов, 20. Назер, 23. Мендоса, 24. Гаврилов.

Снимки: Борислав Цветанов