Милан си тръгна с реми от Бергамо, край на победната серия на "росонерите"

Отборите на Аталанта и Милан завършиха наравно 1:1 на “Гевис” в местното дерби от втория кръг на Серия "А". Спряганият за продажба Руслан Малиновский (29') за пореден път се доказа като майстор на далечните удари и даде аванс на бергамаските, а Исмаел Бенасер (68') донесе равенството за “росонерите” с чудесен шут, дошъл след любопитна ситуация. С това реми беше прекратена серията на “Дявола” от седем шампионатни победи, започната още в средата на април.

Както се очакваше, Стефано Пиоли предприе само една промяна в стартовия си състав след успеха с 4:2 над Удинезе. Възстановеният от леката си травма Сандро Тонали намeри място сред титулярите за сметка на Раде Крунич, който пък в момента лекува мускулна контузия. На върха на атаката отново беше гласувано доверие на Анте Ребич, който в миналия мач блесна с два гола. Домакините пък бяха подредени в традиционната за тях схема 3-4-2-1 с Дуван Сапата като централен нападател, подкрепян от Марио Пашалич и Малиновский.

Още в първите секунди Рафаел Леао направи опасен пробив по левия фланг, който обаче завърши с неточен удар. Малко след това той пробва нов шут, който този път приключи в ръцете на Хуан Мусо. Домакините отговориха с рейд на Йоаким Меле, чийто изстрел беше твърде разочароващ и неточен. Малко по-късно Малиновский нанесе шут, който също излезе в аут. След период на затишие дойде поредният пропуск в мача, който беше на Тонали в 19-ата минута. Три след това дълго подаване към Сапата принуди Майк Менян да излезе извън наказателното си поле и да изчисти топката с глава. В следващата атака "росонерите" стигнаха до най-чистото си положение от началото на мача, но Жуниор Месиас прати топката покрай вратата след чудесно центриране на Тео Ернандес

В 29-ата минута Малиновский опита от марковите си далечни изстрели и даде аванс на своя тим, след като топката рикошира в Пиер Калюлю и така мина над плонжиралия Менян. Любопитното е, че самото присъствие на украинския национал сред титулярите е изненадващо, тъй като на вчерашната си пресконференция наставникът Джан Пиеро Гасперини призна, че очаква играчът да бъде продаден и че трябва да му бъде намерен заместник "който да вкарва повече от неговите 6 гола на сезон". Десет минути по-късно Малиновский отново нанесе шут от дистанция, но този път не сполучи.

В 50-ата минута Калюлю остана непокрит при центриране от фал, но въпреки това ударът му с глава прелетя над вратата. При следващата атака на бергамаските Ханс Хатебур стори същото, като необезпокояван отправи неточен удар с глава. Малко след това Леао пробва шут от голямо разстояние, но не намери целта. В 56-ата минута Пашалич отправи опасен изстрел с глава, който беше избит от Менян в корнер. При последвалото изпълнение хърватинът отново игра с глава, но този път не се наложи вратарят да се намесва. Стефано Пиоли реагира с две смени в 58-ата минута, пускайки в игра Оливие Жиру и Шарле Де Кетеларе. Малко след това именно белгиецът пусна чудесен пас към Тонали, който се опита да промуши топката покрай Мусо, но вратарят я улови. Последваха удари с глава на Жиру и Месиас, като в първия случай топката завърши в ръцете на стража, а в другия тя излезе в аут.

Веднага след това техният треньор предприе нови две смени, с който на терена влязоха Дивок Ориги и Алексис Салемакерс. Малко по-късно Малиновский отправи поредния си далечен изстрел, излетял покрай вратата. В 68-ата минута Бенасер отправи шут, който беше отразен от вратаря, но топката се удари във флагчето за корнер и остана на терена. Така Салемакерс с пас я върна към алжиреца, който нанесе невероятен удар за 1:1. В 77-ата минута с разрази разправия между Ернандес и Берат Джимсити, заради което и двамата получиха по жълт картон. В 86-ата минута сложлият капитанската лента след смяната на Давиде Калабрия - Ернандес, опита шут, който беше лесно уловен от вратаря. В оставащите минути двата тима не стигнаха до победен гол, така че трябваше да се задоволят с реми.

Това означава, че както Милан, така и Аталанта, имат по четири точки в актива си след първите два кръга на новия сезон.

АТАЛАНТА - МИЛАН 1:1

1:0 Малиновский (29')

1:1 Бенасер (68')

Аталанта: Мусо, Толой, Демирал, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Коопмейнерс, Меле, Пашалич, Сапата, Малиновский

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Тонали, Бенасер, Месиас, Диас, Леао, Ребич

Снимки: Imago