Младоците на Септември наказаха Берое

Отборът на Септември победи с 3:1 Берое в мач от седмия кръг на efbet Лига. Домакините бяха по-активният тим в по-голяма част от срещата и създадоха доста положения пред Иван Караджов. На три пъти стражът на старозагорци бе принуден да капитулира. Точни бяха 18-годишните Симеон Александров и Красиан Колев, както и 23-годишният Димитър Костадинов. За гостите точен бе Стив Траоре, а в последната секунда на мача Абубакар Тунгара пропусна дузпа.

Домакините започнаха доста по-активно мача и още в първите минути имаха няколко добри възможности. Димитър Костадинов и Мартин Стоянов обаче стреляха неточно.

В деветата минута обаче голът падна и Септември поведе. Мартин Стойчев получи топката отдясно и с прецизно центриране намери Симеон Александров на далечната греда, който реализира.

19 Септември - Берое

След попадението Берое се посъбуди и отговори с опасен удар на Симеон Мечев, който Димитър Шейтанов успя да избие. След последвалия корнер Луизиньо стреля с глава, но бранител на домакините изчисти от голлинията.

Малко по-късно отново Септември можеше да реализира. Айкут Рамадан стреля от десетина метра, но Иван Караджов спаси.

Малко преди края на първата част домакините стигнаха до втори гол. Алексаднров бе изведен на добра позиция от Мартин Стоянов, а Димитър Стоянов от гостите го препъна в наказателното поле. След намесата на ВАР Септември получи право да изпълни дузпа, която Красиан Колев реализира.

В последната минута на първата част обаче гостите се върнаха в мача. Абубакар Тунгара проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Халфът пробва удар, но топката рикошира в двама защитници. Това обаче се оказа шанс и кълбото се озова в непокрития Стив Траоре, който от десет метра намали резултата.

В началото на втората част Септември отново имаше инициативата, но на два пъти Караджов трябваше да избива удари на Александров и след това Костадинов от непосредствена близост.

В 72-ата минута домакините стигнаха до трети гол. Костадинов напредна към наказателното поле и с отличен шут направи 3:1.

В края на мача Берое получи шанс да намали отново резултата, след като Траоре бе спънат от Иван Арсов и след ново преглеждане от ВАР съдията даде дузпа за заралии. Зад топката застана Тунгара, но Шейтанов предугади удара му и спаси.

С победата си днес Септември вече има актив от седем точки и заема 11-о място. Берое пък вече шест мача няма успех и остава на 13-о място с пет точки.

СЕПТЕМВРИ 3:1 БЕРОЕ
1:0 Александров (9)
2:0 Колев (42-д)
2:1 Траоре (45)
3:1 Костадинов (71)

Състави:

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 18. Колев, 5. Георгиев, 4. Арсов, 11. Ачков, 8. Тодоров, 7. Рамадан, 22. Стойчев, 17. Александров, 14. Стоянов, 9. Костадинов

БЕРОЕ: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3 Пиргов, 15. Динков, 11. Траоре, 13. Анисе, 10. Тунгара, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 16. Мечев, 9. Луизиньо

СЪДИЯ: Владимир Вълков