Всички гръцки грандове стартираха с победи

Сезонът в Гърция започна този уикенд, а водещите отбори не допуснаха грешни стъпки на старта. Шампионът Олимпиакос победи с 2:0 у дома Янина, а треньорът Карлос Корберан даде почивка на част от титулярите си пред реванша от плейофите в Лига Европа срещу Аполон (Лимасол)

След слабо първо полувреме, Олимпиакос взе своето през втората част. Резултата откри ветеранът Матийо Валбуена в 57-ата минута, а в 74-ата се разписа и завърналият се в тима сръбски халф Лазар Ранджелович.

В деня, в който привлече бившия бразилски национал Бернард, Панатинайкос се наложи с 1:0 над Йоникос и се реваншира пред феновете си за отпадането от Славия (Прага) в Лигата на конференциите. Единственото попадение за "зелените" вкара Айтор Канталапиедра от дузпа в 45-ата минута.

Арис нямаше никакви проблеми с Левадиакос и взе домакински успех с 3:0. Две попадения за тима от Солун реализира Даниел Манчини, а едно добави новото попълнение Андре Грей. Бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику се появи като резерва в 82-ата минута на мястото на Марвин Пеерсман.