Кристъл Палас обърна Астън Вила

Кристъл Палас победи с 3:1 в домакинството си на Астън Вила в мач от третия кръг на Премиър лийг. С два гола за домакините се отличи Уилфред Заха (7’, 58’), а едно добави Жан-Филип Матета (71’). За бирмингамци ранна преднина донесе Оли Уоткинс (5’), но нещата от там нататък тръгнаха зле за гостите.

Играчите на Стивън Джерард излязоха напред още в 5-ата минута, когато дълга топка от Тайрън Мингс бе продължена с глава от Леон Бейли и за Оли Уоткинс не бе проблем да прати топката в мрежата за 1:0.

Радостта на гостите обаче трая по-малко от две минути, след като Палас възстанови равенството още в 8-ата минута, когато Заха получи топка малко след средната линия, но демонстрира отлична скорост и надбягвайки бранителите на Вила си отвори място и стреля точно за 1:1. Играчите на Патрик Виера стигнаха до ново попадение в 26-ата минута чрез Джефри Шлуп, но то бе отменено заради засада след намеса на ВАР. Те стигнаха до втори гол в 58-ата минута, когато Заха първо пропусна дузпа, но в крайна сметка успя да се възползва от спасяването и при добавката все пак направи 2:1. Домакините имаха нови поводи за радост в 71-ата минута, когато Тайрик Мичъл центрира отлично от левия фланг и Жан-Филип Матета прати топката в мрежата за 3:1.

С тази победа Кристъл Палас събра 4 точки от първите си три двубоя, но през следващата семдица те ще имат трудна задача да гостуват на шампиона Манчестър Сити. Астън Вила остана с една победа след трите си двубоя и ще приемат Уест Хам в следващия кръг.

Снимки: Gettyimages