Борусия (М) вкара и пропусна дузпа, но взе своето срещу Херта

Борусия (Мьонхенгладбах) продължава с добрите си игри от началото на сезона в Бундеслигата. Играчите на Дениел Фарке се наложиха с минималното 1:0 в домакинството си на Херта от 3-тия кръг, но могат да съжаляват, че не постигнаха и по-голям успех.

Домакините получиха дузпа в 33-ата минута за игра с ръка на Филип Уремович, а Аласан Плеа реализира от бялата точка за 1:0.

В 62-рата минута резултатът можеше да бъде удвоен. Йонас Хофман бе изведен зад защитата и технично прехвърли вратаря и отбеляза, но попадението не бе признато заради засада.

В 69-ата минута съставът от Мньонхенгладбах получи втора дузпа и отново за игра с ръка на Филип Уремович, който получи втори жълт и червен картон за това си действие. Този път зад бялата точка застана Йонас Хофман, но този път вратарят Оливер Кристенсен спаси удара му.

В крайна сметка Борусия (Мьонхенгладбах) заслужи победата си и с актив от 7 точки излезе временно начело в таблицата. Херта пък остава с 15-ото място със само 1 спечелена точка до момента.