Ботев (Враца) нанесе ново поражение на Спартак (Варна)

Отборът на Ботев (Враца) постигна минимален успех с 1:0 над Спартак (Варна) в сблъсък от шестия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Браян Переа, който заби единственото попадение в мача.

С този успех футболистите на Росен Кирилов събраха актив от седем пункта, което ги изпрати на девето място. На дъното остават варненци, които имат само една точка.

Домакините започнаха двубоя в по-добро темпо. В 4-ата минута Браян Переа отправи удар, който беше блокиран. Топката попадна в Диего Фераресо. Той стреля много силно от далечна дистанция, но Иван Дичевски изби в корнер.

Логичното се случи в 17-ата минута, когато "зелените" откриха резултата. Генади Луго направи дузпа срещу Диего Фераресо, който го изпревари, а след това бранителят наруши правилата. Главният съдия Георги Кабаков посочи бялата точка, а зад топката застана Браян Переа, който без проблеми заби поредния си гол в шампионата.

Три минути по-късно Мирослав Маринов бе много близо до гол. Младият футболист шутира от движение, но кълбото се заби в гредата и не попадна в мрежата на гостите за втори път.

В 27-ата минута Проспър Менди проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Божидар Васев се измъкна и отправи отличен удар с глава, който обаче попадна в гредата.

Втората част стартира с голова възможност за гостите от Варна. Никола Борисов засече с глава центриране от корнер, но Красимир Костов се намеси.

В 58-ата минута Да Силва центрира в наказателното поле, където Браян Мендоса стреля с глава, но топката се отби в горната греда. Две минути след това Иван Дичевски отрази силен изстрел на Да Силва.

В 74-ата минута Никола Борисов отново бе най-съобразителен в наказателното поле. Бранителят отправи опасен удар с глава, но кълбото не попадна в целта.

В 78-ата минута Браян Переа пропусна да реши всичко. Нападателят се озова на добра позиция, но изстрелът му премина над вратата. Три минути преди края на редовното време отново той пропусна още един златен шанс да вкара своя втори гол в мача. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Христо Ботев".

В следващия кръг врачани гостуват на Славия, а "соколите" приемат Арда (Кърджали).

БОТЕВ (ВРАЦА) – СПАРТАК (ВАРНА) 1:0

1:0 Браян Переа (17-дузпа)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов, 21. Жан Пиер, 19. Браян Переа

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 90. Мартин Тошев

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Христо Ботев", Враца

Снимки: startphoto.bg