Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Железничарското дерби завърши без победител

Отборите на Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив) не си отбелязаха гол и завършиха наравно 0:0 в мач от шестия кръг на efbet Лига.

Двубоят предложи доста положения и пред двете врати, но двамата вратари Александър Любенов и Динко Хоркаш бяха на висота. Отделно от това пловдивчани доиграха мача с десетима души след червения картон на Александър Василев. С изпуснатите две точки тимът на Александър Томаш пропусна възможността да се изкачи отново на първото място във временното класиране.

През миналия сезон “железничарското” дерби имаше три издания, като първото от тях беше спечелено от столичани с 1:0, но след това Локо (Пд) се наложи с 2:1 на “Лаута”. Пловдивчани постигнаха и победа срещу съименника си на осминафиналите за Купата на България.

В минутите преди началото на мача капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев беше награден със специален плакет по случай 200 мача в елита с екипа на "смърфовете".

26 Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив)

В 5-ата минута изстрел на Евандро премина покрай десния страничен стълб. Три минути по-късно изстрел на Каракашев от дистанция излезе в аут. В 15-ата минута Александър Любенов отрази удар от близка дистанция с глава на Преслав Боруков. Нападателят на Локомотив (Пловдив) засече добро центриране на Димитър Илиев от аутлинията, но вратарят на домакините внимаваше. В 25-ата минута Боруков се извиси във въздуха и отново стреля с глава, като този път топката прелетя над вратата.

​В 32-а минута домакините създадоха най-добрия си шанс до момента. След ъглов удар Алан Диас стигна първи до топката, но Динко Хоркаш някак си успя да парира удара. В 41-ата минута Ивайло Найденов стреля твърде слабо покрай вратата на гостите от Пловдив.

В 50-ата минута Карагарен премина през двама и стреля, но право в ръцете на Любенов. Така се стигна до 54-ата минута, в която Локомотив (Пловдив) бе близо до това да остане с десетима души на терена за нарушение на Луан срещу Антонио Вутов. Бранителят бе последен в отбраната на гостите и фаулира нападателя, при което главният съдия Ивайло Стоянов санкционира защитника само с жълт картон. След намесата на ВАР Стоянов не промени решението си и не показа червен картон на Луан.

В 57-ата минута Любенов парира опасен удар на Евандро от границата на наказателното поле. В 62-рата минута Бабакар Дион центрира чудесно към втора греда, където от близка дистанция Евандро стреля в аут. В 68-ата минута Динко Хоркаш показа котешки рефлекс след удар с глава на Селсо Рапосо. При ситуацията домакините бяха много близо до това да поведат в резултата.

В 69-ата минута Александър Василев напусна терена преждевременно след втори жълт и респективно червен картон, показан му за нарушение срещу Симеон Славчев. При контакта между двамата Василев получи и контузия. Това обаче не притесни пловдивското Локо и Бирсент Карагарен принуди Александър Любенов да се намесва след мощен шут точно под горната греда.

До края на двубоя до гол не се стигна и двата тима поделиха точките.