ЦСКА 1948 II стигна до първа победа през новия сезон

Дубълът на ЦСКА 1948 успя да победи с 1:0 дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 5-ия кръг на Втора лига. Така след 4 поредни равенства отборът на Валентин Илиев най-после успя да стигне до първа победа през новия сезон. Единственото попадение вкара Лазар Марин в 66-ата минута.

Първото полувреме премина с повече единоборства и удари почти липсваха. Така логично двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката. В 66-ата минута обаче домакините все пак успяха да открият. След центриране от корнер топката стигна до Георги Иванов, който стреля. Вратарят на Ботев успя да спаси, но не и да улови кълбото. Така то стигна до Лазар Марин, който при добавката бе точен и откри. Това се оказа и единственото попадение в срещата, което донесе трите точки на "червените".

В генералното класиране ЦСКА 1948 II събира 7 точки и се изравнява със други 4 тима - Янтра, Крумовград, Витоша (Бистрица) и Дунав. Ботев (Пловдив) II от своя страна остава на последното място с едва два пункта и все още без победа. В следващия кръг "червените" гостуват на Монтана, а "канарчетата" домакинстват на Струмска слава.