Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

ЦСКА - София бие с юношите в efbet Лига

След гол на резервата Браян Морено в 59-ата минута ЦСКА - София надигра Септември с 1:0 в мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Наставникът на домакините Саша Илич не се посвени да заложи в титулярната си 11-ка на младите момчета от школата Дончев, Минков и Петров, които не го подведоха, представяйки се стабилно през целия двубой. Извън групата останаха Турицов, Гарсес, Юга, Де Нойер и Матей, а на пейката - Бусато, Вион, Морено и Кох.

21 ЦСКА-София - Септември

Първото положение стана факт в 9-ата минута, когато Костадинов изведе Симеон Александров очи в очи с Евтимов и крилото вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада, за която главният съдия показа с жест, че е много "тънка".

В 23-ата минута Махмутович отправи първия удар към вратата на гостите. Халфът, който игра в този двубой като централен защитник, засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката в аут. Само четири минути по-късно Йомов изведе великолепно Назон, който обаче шутира в аут от 15-16 метра сам срещу вратаря.

В 40-ата минута Тодоров допусна груба грешка в центъра на терена. Жеферсон отне топката и подаде на Линдсет. Норвежецът пък намери Йомов леко вдясно в наказателното поле на гостите, но крилото на "червените", който остана сам срещу вратаря, стреля в аут.

В 48-ата минута Назон пропусна още веднъж срещу вратаря. Реферите отсъдиха засада, но положението бе доста спорно и при попадение щеше да се разгледа с ВАР.

Малко след това таранът напусна игра за сметка на Морено, което даде незабавен резултат. В 59-ата минута домакините се възползваха от няколко грешки на Септември при разиграване на топката. Линдсет отне и подаде към набралия отляво скорост Туфегджич. Той от своя страна изведе Морено, който вкара за 1:0.

В 71-ата минута Линдсет се разходи в наказателното поле на Септември, преодоля няколко противникови състезатели и центрира "меко" към Жеферсон, който отправи удар с глава, но той бе твърде лек и Шейтанов улови.

Девет минути след това Линдсет изведе Кръстев сам срещу вратаря. Нападателят не пожела да стреля, а опита пас към свой съотборник, но твърде неточно. Дори Кръстев да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като таранът се намираше в положение на засада.

До края на срещата Септември опита да е по-активен в предни позиции и да постави под напрежение отбраната на ЦСКА - София, но не сполучи и "червените" сравнително лесно удържаха минималната си преднина за четвъртата си победа в първенството.

ЦСКА - СОФИЯ - СЕПТЕМВРИ 1:0

1:0 Браян Морено 59

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 16. Дончев, 22. Махмутович, 6. Петров, 13. Минков, 3. Жеферсон, 11. Туфегджич, 8. Шопов, 10. Йомов, 7. Линдсет, 9. Назон

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 16. Пешов, 7. Рамадан, 8. Тодоров, 9. Костадинов, 4. Арсов, 18. Колев, 11. Ачков, 22. Стоойчев, 17. Александров, 14. Стоянов

Снимки: Борислав Цветанов