Нотингам с първа победа след завръщането си

Нотингам постигна първа победа в елита от 23 години. За радост на феновете тя дойде на "Сити Граунд", след като тимът спечели с 1:0 срещу Уест Хам. Тайуо Ауоний отбеляза единственото попадение в мача в добавеното време на първото полувреме.

Успехът на Форест дойде доста драматично, тъй като попадение на "чуковете" бе отменено през първата част, а след почивката Деклан Райс пропусна дузпа. Вратарят на домакините Дийн Хендерсън пък направи серия от блестящи спасявания. Отборът на Стив Купър записа първи три точки за новия сезон, докато Уест Хам вече е с две загуби.

Срещата започна на високо темпо и положенията започнаха да се редят и пред двете врати. Първата по-добра възможност се откри пред Ауоний, който стреля с глава, но във външната страна на мрежата. Малко след това дойде първата отлична намеса на Хендерсън, който отрази удар Бенрама. Лингард, който излезе срещу бившия си клуб, опита да изведе Ауоний, но бившият нападател на Ливърпул не успя да отклони топката.

Нотингам играеше с огромно желание, но Уест Хам също имаше своите шансове. Малко преди почивката Фабиански попречи на Неко Уилямс да открие резултата. Секунди по-късно Бенрама прати топката в мрежата на домакините. След дълго разглеждане на ситуацията съдията отмени гола за нарушение на Антонио. В добавеното време на първата част Форест поведе с известна доза късмет. Защитник на "чуковете" отклони топката, тя се удари в крака на Ауоний и влезе в мрежата.

В началото на второто полувреме Уест Хам бе близо до изравняване. Форналс нацели гредата, а Хендерсън успя да спре удара на Соучек при добавката. Попадение на Нотингам не бе зачетено поради засада, а Фабиански отрази удар с глава на Ниакате. Тимът на Дейвид Мойс за втори път бе спрян от гредата в 60-ата минута, когато Бенрама стреля.

Малко по-късно Маккена отрази удар на Боуен с ръка и след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа. Деклан Райс застана зад топката, но Хендерсън направи отлично спасяване и запази преднината на Форест. Това развитие вдъхнови още повече домакините, но те трябваше да оцеляват в още няколко ситуации. В 82-ата минута удар с глава на Зума бе изчистен от голлинията.

Снимки: Gettyimages