Спартак (Плевен) се изкачи на върха

Отборът на Спартак (Плевен) се изкачи на върха на класирането на Втора лига. Поне временно новаците в професионалния футбол са на първо място в подреждането след като победиха с 3:1 Добруджа.

Гостите откриха резултата след гол на Денислав Ангелов в 18-ата минута. Малко преди почивката обаче Иво Върбанов изравни след центриране от Боримир Карамфилов. Почти веднага след подновяването на играта Върбанов донесе пълния обрат за тима си. В 73-ата минута пък Преслав Антонов подпечата успеха на Спартак с трети гол.

Така плевенчани се изкачиха на върха с актив от десет точки, като се възползваха от грешната стъпка на Етър в Своге. Добруджа от своя страна е 13-и с пет точки.

Спартак (Плевен) 3:1 Добруджа
0:1 Ангелов (18)
1:1 Върбанов (42)
2:1 Върбанов (49)
3:1 Антонов (73)