Спортист и Етър изиграха мач с много положения, но без голове

Спортист (Своге) и Етър завършиха наравно 0:0 в мач, в който и двата отбора създадоха доста голови положения, но не успяха да отбележат. "Шоколадите" имаха повече шансове, а веднъж и гредата бе верен помощник на Станислав Нисторов.

Още в 3-ата минута Ариф Ферадов се понесе по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира, но в аут. Гостите пък имаха добра възможност в 6-ата минута, когато Живко Петков стреля от дистанция, но право в ръцете на Ивайло Василев.

Резултати и голмайстори от петия кръг на Втора лига

Гостите започнаха втората част с добро голово положение. След само 2 минути игра и центриране отляво Даниел Младенов не успя да уцели топката в опразнената врата.

В 73-ата минута десният страничен стълб спаси гостите. Илия Русинов шутира от движение, но нямаше късмет да отбележи. Само три минути по-късно Спортист пропусна още едно чисто голово положение. След перфектна контраатака Илия Русинов намери Филип Ангелов, който се озова сам срещу вратаря, но стреля покрай десния стълб.

Още едно чудесно голово положение за Спортист бе пропуснато в 85-ата минута. Тогава Ариф Ферадов центрира успоредно на голлинията, но малко не достигна на Илия Русинов да засече топката в мрежата. Това бе и последната интересна ситуация.