Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Айнтрахт се размина с трета поредна загуба

Айнтрахт спечели първата си точка от началото на сезона. Тимът от Франкфурт стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Херта. Суат Сердар даде преднина на домакините още в третата минута, а Дайчи Камада изравни в началото на второто полувреме.

Победителят в миналогодишното издание на Лига Европа имаше тежко начало на сезона, като загуби с 1:6 от Байерн и след това отстъпи на Реал Мадрид в мача за Суперкупата на Европа. Айнтрахт записа десети пореден мач без победа в Бундеслигата, като тази серия започна от март.

Херта имаше желание да се реваншира на феновете си след загубата в дербито на Берлин преди седмица и стартира агресивно. Още в третата минута грешка на Камада позволи на Ежуке да изведе Лукебакио, който пък центрира отлично към Сердар, чийто удар с глава завърши в мрежата. Айнтрахт можеше бързо да отговори, но Аларио не се възползва от центриране на Камада. До почивката Херта имаше още две добри ситуации пред вратата на Кевин Трап.

В началото на второто полувреме Камада изравни след отлична работа на Рандал Коло Муани, който открадна топката и намери съотборника си. Херта обаче продължи да е по-добрият отбор и Трап на няколко пъти трябваше да се намесва. Влезлият като резерва Стефан Йоветич пък провали две добри атаки.