Еванс спечели в Сеул и запази шанс за титлата

Новозеландецът Мич Еванс спечели 15-я старт от сезона във Формула Е и с четвъртата си победа в хода на кампанията пилотът на Ягуар съхрани шансовете си да се бори за световната титла. Лидер преди последното състезание остава Щофел Вандоорн, който в Сеул завърши пети. Пилотът на Мерцедес стартира 7-и, но се пребори за 5-ото място и така разликата между него и Еванс се сви от 36 на 21 точки преди финала.

Втори и трети завършиха Оливър Роуланд и Лукас ди Граси, а днес в рамките на квалификацията и състезанието от битката за титлата отпаднаха Жан-Ерик Верн и Едуардо Мортара. Верн изостана в квалификацията, а Мортара беше наказан с 5 секунди в състезанието заради инцидент, а после спука гума и спря.

Състезанието беше спряно в края на първата обиколка заради масова катастрофа на предпоследния завой, където 8 пилоти се забиха в предпазната стена, а след рестарта Мич Еванс беше начело до финала, като не загуби позиция и при двете активирания на атакуващия режим.

Състезанието завърши зад кола на сигурността заради катастрофата на Алекс Симс малко преди края, който се удари в първите завои в Олимпийския стадион в Сеул и колата му остана на опасно място.

Утре в 10 часа сутринта българско време е последното състезание от сезона във Формула Е, което ще определи новия световен шампион.

Снимки: Gettyimages