Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Класическа Славия не се затрудни срещу Хебър на "Васил Левски"

Славия постигна трета победа от началото на сезона. "Белите" не се затрудниха срещу Хебър и се наложиха с класическото 3:0 в мач от шестия кръг на efbet Лига.

Столичани доминираха през целия двубой и съвсем заслужено стигнаха до успеха на стадион "Васил Левски". Йон Бакеро откри в 24-ата минута, а след почивката футболистите на Златомир Загорчич отбелязаха още два гола. Галин Иванов (57) удвои аванса на своя отбор, а в заключителните секунди на редовното време Емил Виячки оформи крайния резултат.

24 Хебър (Пазарджик) - Славия

Хебър създаде една опасна ситуация в срещата, при която топката попадна във вратата на Светослав Вуцов, но попадението на Мауро Серкейра бе отменено заради засада.

За Славия това бе едва четвъртият двубой от началото на сезона, след като мачовете с Лудогорец и Левски бяха отложени заради ангажиментите на "зелените" и "сините" в Европа. С победата столичани събират актив от 9 точки, което им отрежда 6-ото място във временното класиране.

Тимът, воден от Фулвио Пеа, записа четвърта загуба през кампанията, която оставя пазарджиклии на 10-ата позиция.

Хебър прати топката в мрежата на Светослав Вуцов още с първата си опасна ситуация в мача. Домакините организираха бърза контраатака, при която топката достигна до Мауро Серкейра и той преодоля стража на Славия. По-рано в хода на нападението обаче играч на пазарджиклии е бил в положение на засада и попадението бе отменено.

Малко след като измина четвърт час игра Кемело Нгуена се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му премина високо над вратата.

3 минути по-късно Йон Бакеро намери по много добър начин Радослав Кирилов, който стреля от движение, но кълбото попадна в обсега на Петър Дебърлиев и вратарят на "зелените" се намеси.

В средата на първото полувреме Ертан Томбак опита изстрел от далечно разстояние, който срещна десния страничен стълб. Секунди по-късно футболистите на Фулвио Пеа допуснаха грешка при изнасянето на топката и тя попадна в Йон Бакеро, който без много да се бави нанесе хубав удар от границата на наказателното поле и направи противниковия страж безпомощен - 0:1.

До почивката темпото на игра спадна и липсваха положения пред двете врати.

"Белите" започнаха по-активно през второто полувреме и това даде резултат в 57-мата минута. Галин Иванов бе намерен по страхотен начин от Кристиян Стоянов зад гърба на защитата на Хебър и хладнокръвно покачи на 2:0. Първоначално попадението бе отменено заради вдигнат флаг на страничния съдия, но след като ситуацията бе преразгледана с ВАР, голът бе зачетен.

В 68-мата минута Олексий Лобов опита да изненада Светослав Вуцов с изстрел от далечно разстояние, но без успех.

5 по-късно Галин Иванов стреля технично извън наказателното поле, но кълбото премина встрани от вратата.

Четвърт час преди края на редовното време Славия беше много близо до трети гол след опасен удар на Ради Кирилов и само отличната намеса на Петър Дебърлиев запази резултата непроменен.

В последната минута преднината на "белите" стана класическа. Стражът на Хебър увисна при центриране от корнер, а Емил Виячки се възползва от тази грешка и изпрати топката в мрежата на домакините за трети път.

ХЕБЪР 0:3 СЛАВИЯ

0:1 Йон Бакеро (24)
0:2 Галин Иванов (57)
0:3 Емил Виячки (90)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Серкейра, 12. Емануил Манев, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 93. Кемело Нгуена, 10. Радослав Кирилов (К), 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро

Снимки: Борислав Цветанов