Ботев изпусна победата в битката за Тракия в последната минута

Отборите на Берое и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в мач от шестия кръг на efbet Лига. “Канарчетата” откриха резултата в битката за Тракия с попадение на Антоан Барован в началото на втората част, но в последната минута Абубакар Тунгара изравни с мощен шут от дистанция.

Двубоят бе дебют на новия старши треньор Желко Копич. Хърватинът бе напът да стартира по отличен начин престоя си в клуба, но късното попадение му отне победата. Все пак хиксът донесе първа точка за “жълт-черните”, след като пловдивчани стартираха сезона с четири поредни загуби.

През първата част гостите бяха по-активни, като на няколко пъти Иван Караджов трябваше да се намесва на няколко пъти. Удари на Антоан Бароан и Елвис Ману бяха близо до попадение, но ударът на първия мина покрай вратата, а стражът на домакините парира този на втория.

В началото на втората част Ботев откри резултата. Рой Херман нахлу в наказателното поле и стреля, но Караджов изби. Последва добавка обаче на Бароан, която даде резултат - 1:0 в полза на "канарчетата".

Последваха равностойни минути, като в средата на полувремето домакините имаха претенции за дузпа. Херман препъна Тунгара в наказателното поле, но съдията прецени, че няма достатъчно контакт между двамата.

В крайна сметка обаче в даденото от съдията продължение Берое стигна до изравняване. Тунгара пое топката пред наказателното поле и с много прецизен и силен удар не остави никакви шансове на Хидает Ханкич - 1:1.

С поделените точки Берое заема 11-а позиция с актив от пет точки. Ботев от своя страна записа първа точка и се отлепи от дъното, където застава Спартак (Варна) с по-слаба голова разлика.

БЕРОЕ 1:1 БОТЕВ (ПЛОВДИВ)
0:1 Бароан (49)
1:1 Тунгара (90)

Състави:

БЕРОЕ (4-2-3-1): 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 14. Николов, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 13. Анисе, 16. Мечев, 10. Тунгара, 11. Траоре, 9. Луизиньо
Старши треньор: П. Хубчев

БОТЕВ ПД (3-4-2-1): 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 44. Пунчец, 18. Супрайен, 3. Конате, 6. Мертенс, 22. Рабей, 28. Ману, 10. Току, 11. Бароан
Старши треньор: Ж. Копич

СЪДИЯ: Никола Попов