Базел елиминира Брьондби след дузпи

Базел драматично достигна плейофите на Лигата на конференциите, където може да се изправи срещу ЦСКА - София. Швейцарците спечелиха реванша с 2:1 и след общ резултат 2:2 се стигна до продължения, в които гол не падна, и след това до дузпи. Играчите на Базел бяха по-точни от бялата точка и спечелиха с 3:1 при дузпите.

Базел започна по-силно и в 12-ата минута можеше да поведе. Удар на Зекири нацели гредата, а след това Ндойе не намери целта. Швейцарците поведоха пет минути преди почивката, когато Фабиан Фрай реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Хегхайм. Добавеното време на първата част се разви драматично, като в него и двата отбора вкараха по един гол. Матиас Квистгорден изравни с нисък удар, но Зекири изведе отново Базел напред след удар с глава.

След почивката двата отбора играеха малко по-предпазливо и не създадоха много положения. Към края домакините опитаха да натиснат, но така и не стигнаха до така желания гол. Стигна се до продължения, в които швейцарците имаха инициативата. В 94-ата минута влезлият като резерва Анди Диуф удари греда с изстрел от дистанция. В 120-ата минута Ндойе бе изведен на прекрасна позиция, но блестящо спасяване на Мадс Хермансен запази резултата.

Снимки: Imago