Изключителна драма и продължения решиха сблъсъка между ПСВ и Монако

ПСВ Айндховен е последният отбор, който тази вечер успя да си осигури място в плейофната фаза на Шампионската лига, след като нидерландският тим постигна изключително драматична победа с 3:2 след продължения срещу Монако.

Двата тима бяха завършили наравно 1:1 в първата среща във Франция преди седмица и днес на стадион “Филипс” феновете станаха свидетели на истинско зрелище. Резултатът бе открит от Джоуи Ферман в 21-ата минута в полза на домакините, но възпитаниците на Филип Клеман постигнаха пълен обрат чрез голове на Гийермо Марипан и Висам Бен Йедер и когато вече “монегаските” се виждаха в следващата фаза на сцената излезе Ерик Гутиерес, който минута преди края на редовното време изравни резултата за 2:2. По този начин срещата влезе в продължения, тъй като от тази година правилото за гол на чужд терен бе отменено от УЕФА.

В продълженията домакините вкараха още едно попадение чрез Люк де Йонг, който се през това лято се завърна в ПСВ, и благодарение на него възпитаниците на Рууд ван Нистелрой си сблъсък за класиране в груповата фаза на Шампионската лига срещу шотландския гранд Рейнджърс.