Цървена звезда довърши започнатото срещу Пюник

Сръбският колос Цървена звезда довърши започнатото срещу Пюник в Ереван в двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

След гръмкия успех с 5:0 в Белград в първия мач, тази вечер западните ни съседи се наложиха с 2:0 при гостуването в арменската столица и с общ резултат 7:0 се класират напред. След едно почти равностойно първо полувреме, сръбският тим стигна до аванс в добавеното време, като автор на попадението стана габонският нападател Канга Гелор от дузпа.

Преди това сърбите пропуснаха дузпа в 28-ата минута, след като Катай стреля леко и позволи на стража на Пюник да отрази удара.

В 60-ата минута Звезда стигна до втори гол, като в основата му беше именно Канга Гелор. Той намери Гобелич, който центрира и с глава Милан Павков матира стража на домакините.

Съперник на Цървена звезда в плейофите ще бъде израелският Макаби от Хайфа, който отстрани къпърския Аполон.