Хеттрик на Мората поведе Атлетико към погром над Ювентус

Атлетико Мадрид разби Ювентус с 4:0 в последната предсезонна контрола и за двата отбора. Приятелският мач трябваше да се изиграе в Израел, но в последния момент беше преместен в Торино заради опасения за сигурността.

Над всички на терена безспорно беше нападателят на мадридчани Алваро Мората, който блесна с хеттрик срещу доскорошните си съотборници в Ювентус. Головата фиеста за испанския национал започна още в 10-ата минута. Тогава Жоао Феликс направи рейд и пусна пас към Мората, който със своя шут откри резултата в полза на гостите. В 40-ата минута Атлетико получи правото да изпълни дузпа, но Войчех Шчесни спаси удара на Феликс от бялата точка. Въпреки това само две минути по-късно Мората тръгна от центъра, напредна, финтира Бремер в наказателното поле и със своя шут прати топката в мрежата му за втори път в двубоя. В 62-ата минута нападателят оформи своя хеттрик, след като отклони топката с глава при центриране от пряк свободен удар на Тома Льомар. В добавеното време резервата Матеус Куня вкара последния гол в срещата, разписвайки се отблизо отново след изпълнение на фал.

Атлетико Мадрид започва новия сезон в Ла Лига с гостуване на Хетафе на 15 август (понеделник), а в същия ден Ювентус стартира кампанията в Серия "А" с домакинство на Сасуоло.

Снимки: Imago