На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Родопа взе своето у дома срещу Сокол (Марково)

Родопа (Смолян) стартира сезона с победа, като би Сокол (Марково) с 2:0 в Югоизточната Трета лига. С голаве на Даниел Кутев и Николай Тихомиров през второто полувреме, смолянчани записаха първите си 3 точки в шампионата на. Двубоят се игра на стадион „Септември“ в смолянският квартал „Райково“.

През първите 45 минути възможност да реализиратпопадение за домакините имаха Даниел Кутев и Антон Белюков, но вратата на Сокол остана „суха“.

През второто полувреме, футболистите на Родопа се опитаха да притиснат противника и в 55-ата минута Кутев бе спънат в наказателното поле на гостите от Теодор Митрев и главният съдия Петър Аспарухов отсъди дузпа в полза на „зелено-белите“. Тя бе реализирана от Кутев и домакините поведоха с 1:0.

В 80-та минута Николай Тихомиров успя да направи резултата 2:0 след гол с глава. Гостите също се опитаха да променят резултата, като старши треньорът на отбора от Марково извърши тройна смяна в 64-ата минута, а в 76-ата двойна, но така или иначе не се стигна и до почетно попадение, като заслуга за това има и стражът на Родопа Горан Гръблев.

Принудителна смяна се наложи да се извърши и в тимът, воден от Юлиян Сюрджиев, след като бе контузен Йордан Чакъров. За съжаление младата надежда на Родопа бе откаран с линейка в местната болница и все още не е ясно състоянието му. Видимо изпитваше болка в единия крак.