Андерлехт взе очаквана победа в Естония

Андерлехт постигна очаквана победа с 2:0 в първия мач срещу Пайде от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите. Белгийският гранд изкова солидна преднина в гостуването си в Естория и гледа с увереност към реванша след седмица

Лиор Рафаелов даде преднина на гостите още в 10-ата минута а Фабио Силва удвои в 40-ата минута.

С тази победа Андерлехт затвърди статута си на фаворит в сблъсъка и само голяма изненада в реванша може да спре похода на белгийците в турнира. Пайде пък ще трябва да направи истинско чудо в Белгия, ако иска да отстрани своя съперник.