Виборг изпепели надеждите на Б36 Торсахвн

Датският елитен Виборг предреши изхода на мачовете с приятната изненада от Фарьорските острови Б36 Торсхавн в Лига на конференциите.

Датчаните спечелиха с 3:0 първата среща от третия квалификационен кръг и гледат уверено към реванша следващия четвъртък. В предишния кръг тимът от Фарьорските острови изненадващо елиминира след дузпи Борац (Баня Лука).

Якоб Бонде Йенсен откри от дузпа в 21-ата минута. След паузата датчаните нанесоха своя удар и с голове в рамките на четири минути решиха изхода на срещата. Клинт Лееманс удвои в 48-ата минута, а Мароки Ндионе в 52-ата оформи крайното 3:0.