Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Милан надигра Марсилия за третата си победа през това лято

Милан постигна третата си победа в предсезонната си подготовка, след като спечели гостуването си на Марсилия с 2:0.

Италианският шампион излезе в състав, много близък до оптималния, като напълно надигра своя противник преди почивката. “Росонерите” поведоха още в 12-ата минута, когато добра триходова комбинация между Тео Ернандес, Браим Диас и Жуниор Месиас завърши с гол след чудесен далечен удар на последния. Именно бразилецът асистира на Оливие Жиру в 28-ата минута за второто попадение в двубоя. Три минути по-късно гостите можеха да стигнат до нов гол, но тогава противниковият вратар спаси удари на Диас и Месиас.

През второто полувреме Рубен Бланко се погрижи да запази мрежата си суха след изстрели на резервите Марко Лазетич, Матео Габия и Тиемуе Бакайоко, а в последните секунди Рафаел Леао се отчете с пропуск. В началото на втората част новото попълнение на домакините Нуно Тавареш получи директен червен картон, който обаче беше отменен заради засада на фаулирания Месиас. Френският тим все пак завърши срещата в намален състав, след като резервата Сюлейман Исаак Туре за пет минути си изкара два жълти картона и беше изгонен в 80-ата.

В следващата събота е последната предсезонна контрола на Милан, която е срещу Виченца, а ден по-късно Марсилия излиза в първия си мач през кампанията срещу гостуващия Реймс.

Снимки: Imago