Халф на Ботев (Пд) с решаващ принос за класирането на Палестина на полуфинал на Арабската купа

Футболистът на Ботев (Пловдив) Монир ал Бадарин класира отбора на Палестина до 20 години на полуфинал на младежката Арабска купа. Палестинците елиминираха Йордания на четвъртфинал слез изпълнение на дузпи и 1:1 в редовното време. При наказателните удари Палестина спечели с 5:4, а Ал Бадарин вкара решителното пето попадение.

Роденият в Казанлък техничар асистира и за гола на своя тим в редовното време, реализиран от Мохамед Сандука в 8-ата минута. Йордания изравни от дузпа в 41-ата минута от дузпа. През второто полувреме нови голове не паднаха, но нивото рязко спадна. Преобладаваха единоборствата, физическите сблъсъци и дори неспортсменските изяви и от двата отбора.

Футболист на Ботев (Пд) блести за младежите на Палестина

Така се стигна до изпълнението на наказателни удари, където отборът на Палестина не пропусна нито веднъж и триумфира с 5:4.

Техен съперник на полуфинала ще бъдат домакините от Саудитска Арабия, които по-рано днес елиминираха Йемен с 3:1 след дузпи. Редовното време между тези отбори завърши без голове.

Полуфиналната среща между Палестина и саудитите ще се състои на 3 август на стадион Принц Султан бин Абдул Азиз в Абха. Египет – Мароко и Алжир – Тунис ще определят другите два полуфиналиста.