Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Пълно класиране при отборите във Формула 1 след Гран При на Унгария

Отборът на Ред Бул стигна до своята девета победа от началото на сезона във Формула 1, след като Макс Верстапен триумфира малко неочаквано в надпреварата за Гран При на Унгария. Освен това вторият пилот на „Биковете“ Серхио Перес финишира пети на „Хунгароринг“, което направи общият актив на отбора от 13-я кръг за сезона 35 точки.

По този начин Ред Бул отново увеличи преднината си на върха в класирането при конструкторите във Формула 1, където с общо 431 точки води с 97 на Ферари. Двамата пилоти на Скудерията Карлос Сайнц и Шарл Леклер завършиха четвърти и шести днес, след нови фрапантни стратегически решения от страна на „Черните кончета“.

Верстапен направи невъзможното и спечели в Унгария, пълна катастрофа за Ферари

Второто и третата място на Люис Хамилтън и Джордж Ръсел, плюс най-бързата обиколка от страна на седемкратния шампион пък доближиха тима на Мерцедес на само 30 точки от Ферари в битката за второто място при тимовете във Формула 1 през 2022 година. „Сребърните стрели“ имат повече от комфортен аванс от 105 пункта спрямо Алпин, чиито пилоти Фернандо Алонсо и Естебан Окон завършиха осми и девети в днешното състезание.