Севиля разби французи

Севиля записа сериозен успех с 6:0 в приятелска среща с френския Анже. Мачът се проведе на стадион "Бела Виста" в Сетубал, Португалия. Испанците демонстрираха сериозното си превъзходство над своя съперник и логично се поздравиха и с победата.

Лукас Окампос даде тон на головото шоу още в 11-тата минута, а само седем по-късно Юсеф Ен Несири удвои преднината на андалусийци.

През второто време испанците добавиха и нови три гола на сметката си. Първо Хесус Корона направи резултата класически в 57-ата минута, след това се разписаха и Ерик Ламела в 65-ата и Оливер Торес в 82-рата минута, а крайното 6:0 оформи Иван Ромеро в 88-ата минута.

Това реално е първа победа за Севиля в контролите след двете равенства с Тотнъм и Спортинг (Лисабон) (б.р. - вторият мач бе спечелен с дузпи). Следващата проверка на андалусийци ще е с Арсенал, като тя ще бъде за трофея "Емиратс Къп" на 30 юли.