Барса и Юве не се победиха в зрелищен сблъсък в Далас

Отборите на Барселона и Ювентус не излъчиха победител в приятелската среща помежду си, играна на стадион "Котън Боул" в Далас, САЩ. Двата тима изиграха доста зрелищен двубой, завършил при резултат 2:2. Каталунците на два пъти повеждаха чрез Усман Дембеле в 34-тата и 40-ата минута, но торинци и двата пъти успяха да изравнят с голове на Мойс Кийн в 39-ата и 52-рата минута.

Срещата започна със сериозен натиск на Барса и пропуски на Усман Дембеле и Роберт Левандовски. Юве пък отговори с далечен шут на Анхел ди Мария.

В 34-ата минута каталунците стигнаха до откривне на резултата Дембеле получи на дясното крило, навърза няколко защитници на съперника и с диагонален удар прати топката във вратата за 1:0.

Ювентус успя да се окопити и в 39-ата минута възстанови равенството. Хуан Куадрадо получи пас отляво, центрира успоредно на голлинията към Мойс Кийн, който отблизо засече във вратата за 1:1.

Радостта на торинци обаче бе кратка и още в следващата минута Барселона си върна преднината в резултата, а героят отново бе Дембеле, който отбеляза гол доста идентичен с първия си в мача. Той отново бе изведен по дясното крило, премина като на парад през няколко играчи на съперника и с левия крак стреля във вратата за 2:1.

Торинци обаче отново успяха да възстановят равенството в началото на втората част. В 52-ата минута Денис Закария изведе Мануел Локатели в пеналта, той спря топката за Кийн, който без забавяне я прати в мрежата за 2:2.

След това и двата тима имаха своите възможности за гол, но каталунците повече могат да съжаляват, че не стигнаха до победата. В 69-ата минута те удариха две последователни греди в рамките на секунди. Първо Рафиня уцели левия стълб от фаул, а след това и Ансу Фати също тресна гредата.

В края "блаугранас" имаха още две страхотни възможности пред Ансу Фати и Мемфис Депай, но и двамата бяха отказани от страхотните намеси на вратаря Матия Перин.

В крайна сметка мачът завърши без победител. Следващата проверка на Барса е с Ню Йорк Ред Булс на 31 юли, а пък за Юве предстои още едно сериозно предизвикателство, този път срещу Реал Мадрид на същата дата.

Снимки: Gettyimages