Бенфика излъга Нюкасъл в голово шоу

Бенфика и Нюкасъл си спретнаха истинско голово шоу в двубой за “Еузебио Къп”, изигран пред препълнените трибуни на стадион “Луж” в Лисабон

Домакините спечелиха с 3:2, като мачът имаше две лица. През първото полувреме играта беше много динамична, като паднаха 4 гола. След паузата темпото спадна, а гостите останаха с човек по-малко. В самия край Бенфика стигна до победно попадение и така вдигна трофея.

Двубоят започна фантастично за домакините, които стигнаха до гол в 15-ата минута след изпълнение на ъглов удар, като Гонсало Рамос се оказа най-съобразителен на първа греда. Отговорът на англичаните дойде в 22-ата, когато парагваецът Мигел Алмирон се възползва от грешка в отбраната на Бенфика и изравни.

Десет минути по-късно Бенфика отново излезе напред, като този път автор на гола стана левият бранител Алехандро Грималдо, който с удар от наказателното поле направи стража Ник Поуп безсилен. В самия край на полувремето се стигна до ново равенство. Алмирон проби в наказателното поле, изпревари бранител на Бенфика и прати топката в десния ъгъл на вратата.

През втората част Нюкасъл излезе с напълно нов състав. “Свраките” останаха с човек по-малко, след като Жоелинтон получи втори жълт картон в 82-ата минута заради нарушение срещу Флорентино. С 10 души Нюкасъл допусна трети гол във вратата си. Това се случи в 88-ата минута, когато се разписа Енрике Араухо след асистенция на украинеца Роман Яремчук.