ПСЖ загря за Суперкупата с погром в последната си контрола в Япония

Френският шампион Пари Сен Жермен постигна категорична победа с 6:2 над Гамба Осака в последната си контрола на японска земя. Така тимът се подготви по най-добрия начин за неделния двубой срещу Нант за Суперкупата на Франция.

Бяха нужни 28 минути, за да започне головото шоу в Осака. Първият гол дойде след грешка на защитник на японците, от която се възползва Лионел Меси. Все пак вратарят изби неговия удар, за да може след това Пабло Сарабия да открие резултата със своята добавка. Само четири минути по-късно Неймар реализира дузпа, която сам си беше спечелил. Още при следващата си атака Гамба намали изоставането си, когато Джанлуиджи Донарума отрази изстрел, но веднага след това Кейсуке Курокава се разписа. След още четири минути новото попълнение Витиня намери непокрития в наказателното поле Нуно Мендеш, който с плътен шут вкара третия гол за парижани. Само две минути по-късно те отбелязаха още едно попадение, като този път точен беше Меси след асистенция на Неймар.

В 60-ата минута аржентинецът върна жеста на своя съотборник и го изведе по чудесен начин, за да може бразилецът да стигне до втория си гол в двубоя. Десет минути след това японският тим отбеляза второ попадение, когато Хирото Ямами прати топката в противниковата мрежа с удар отблизо. В оставащите минути парижани потърсиха още един гол и той дойде в 86-ата минута, когато появилият се като резерва Килиан Мбапе беше точен от дузпа, която собственоръчно си изработи.

Така ПСЖ приключи предсезонната си подготовка с четири победи в същия брой мачове, три от които бяха част от японското турне на отбора.

Снимки: Gettyimages