Алонсо подобри още един рекорд на Райконен по време на Гран При на Франция

С приключването на своята трета обиколка във вчерашната Гран При на Франция двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо подобри още един рекорд, който бе притежание на Кими Райконен.

Преди старта на „Пол Рикар“ Ледения бе начело в класиране за най-много направени обиколки в състезателни условия във Формула 1 с 18 621. Вече обаче този рекорд е притежание на Алонсо, който вчера успя да направи всичките 53 тура на „Пол Рикар“, с което достигна актив от 18 672 състезателни обиколки.

Третото място в тази класация се заема от Люис Хамилтън, който с вчерашните си 53 обиколки във Франция увеличи актива си на 17 146.

Само преди две състезания Алонсо подобри друг рекорд на Райконен, а именно за най-много състезателни километри във Формула 1. Световният шампион за 2007 година завърши кариерата си с 92 596 километра в състезателни условия. След вчерашното състезание във Франция Алонсо вече има 93 255 километра.

Снимки: Gettyimages