Крумовград подчини Беласица в дербито на новаците във Втора лига

Крумовград спечели дербито на новаците във Втора лига, побеждавайки Беласица у дома с 3:1. Двата отбора, които триумфираха в Югоизточната и Югозападната Трета лига през миналия сезон, предложиха интересен двубой.

Домакините си извоюваха преднина от две попадения още до почивката благодарение на Джунейт Яшар (12) и Владислав Узунов (2:0). В началото на второто полувреме защитникът на Крумовград Атанас Ташолов си отбеляза злощастен автогол, но малко преди да измине час игра Калоян Стефанов (59) се разписа за крайното 3:1.

Това е втори пореден успех за крумовградчани, които се наложиха над Спортист (Своге) в първия кръг.

Беласица също стартира с победа - срещу Добруджа (2:1), а в следващия кръг "комитите" приемат дублиращия тим на Ботев (Пловдив). За Крумовград предстои дерби с Миньор в Перник.