Страхотен гол на Мбапе и втора победа за ПСЖ в Япония

Пари Сен Жермен спечели и втората си контрола по време на турнето в Япония. Отборът на Кристоф Галтие победи местния Урава Ред Даймъндс с 3:0. Французите имаха голямо предимство през целия мач, въпреки че наставникът пусна доста играчи, на които няма да се разчита през новия сезон. Пабло Сарабия откри резултата в 16-ата минута, Килиан Мбапе удвои в 35-ата, а влезлият като резерва Арно Калимуендо отбеляза третото попадение в 76-ата минута. 20-годишният французин се разписа във втори пореден мач.

Галтие започна с Мауро Икарди и Мбапе в атака, като малко зад тях действаше Сарабия, а Меси и Неймар се появиха в игра през второто полувреме. Марко Верати бе с капитанската лента и контролираше събитията в центъра на терена, след като пропусна предишната контрола. На вратата пък бе Кейлор Навас.

На няколко пъти защитата на ПСЖ се пропука и японците имаха отлични възможности да се разпишат, но не успяха да го направят. Една от тези ситуации бе в началото на срещата. В 16-ата минута Икарди свали една топка за Сарабия и испанецът с прекрасен удар откри резултата. Мбапе трудно бе опазван от защитниците на Урава. В 36-ата минута френската звезда с пета насочи топката към Хуан Бернат, който му я върна. След това Мбапе напредна, преодоля защитник и се разписа от много малък ъгъл.

Навас трябваше да се намесва и в началото на втората част. След час игра на терена се появиха Меси и Неймар за радост на публиката на стадиона в Сайтама. След удар на аржентинеца Ебимбе прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. В 76-ата минута Калимуендо направи резултата 3:0 след подаване на Нуно Мендеш.

Снимки: Gettyimages